Fasady – elewacje
szklane wentylowane

Fasady szklane wentylowane stanowią idealne rozwiązanie w wielu dziedzinach.

Broszura – do pobrania

Elegancka i bezramowa optyka z widocznymi filigranowymi uchwytami mocującymi to rozpoznawalny symbol tego technicznie dojrzałego systemu. Zmienne aluminiowe profile nośne jednowarstwowe, bezpieczne hartowane szkło (ESG) w różnorodnych formach i kolorach a także małe wymiary fug stwarzają, niepowtarzalny i imponujący widok. System składa się z unikalnej konstrukcji aluminiowej, szkła hartowanego w dowolnych kształtach i kolorach, które może być również przezroczyste lub emaliowane w dowolnym kolorze RAL a także izolacji cieplnej. Wysokiej jakości materiały stosowane w systemie zapewniają bardziej niż kiedykolwiek długotrwałą jakość a także spełniają najwyższe wymagania architektów i projektantów. Stosowanie okładzin ze szkła hartowanego na budynkach znacznie podnosi estetykę budynku, przedłuża okres eksploatacji elewacji, a system docieplenia ze szczeliną wentylacyjną w znacznej mierze poprawia izolację termiczną budynku. Szklane Fasady wentylowane są nowoczesnym i bardzo efektownym elementem każdego budynku w którym są stosowane. Technologia tego systemu jest rozwiązaniem konstrukcyjnym mającym zastosowanie w projektowaniu fasad nowych budynków lub istniejących. Szczegółowo zaprojektowany aluminiowy system nośny daje nieograniczone możliwości stosowania w najbardziej skomplikowanych realizacjach a także precyzyjnie kształtuje szklaną okładzinę fasady. Szkło to wyjątkowy materiał budowlany. Można je zastosować w konstrukcjach budowlanych na wiele sposobów. A wszystko to dzięki połączeniu niezwykłych walorów wizualnych z funkcjonalnością. Szczególnie wiele zdziałać można, korzystając z innowacyjnego szkła profilowego. Tworzone z jego pomocą elewacje szklane sprawią, że każdy budynek nabierze lekkości oraz nowoczesnego stylu. Przyjrzyjmy się bliżej możliwościom, jakie dać mogą fasady szklane i jak w praktyce można wykorzystać ich potencjał.

Estetyka i wytrzymałość

To, że szklana fasada budynku zawsze prezentuje się zjawiskowo nie ulega najmniejszym wątpliwościom. Dlatego też właśnie elewacje szklane coraz częściej stają się integralną częścią projektów architektonicznych – szczególnie budynków użyteczności publicznej, na przykład: hoteli, restauracji, hal sportowych, salonów samochodowych… wymieniać można tak w nieskończoność. Piękna szklana fasada to gwarancja pozytywnego odbioru budynków przez jego gości – konstrukcja będzie zawsze cieszyć oko. Ale to nie wszystko. Stosując systemy takie jak Lamberts Linit®EcoGlass można stworzyć fasady szklane nie tylko w pełni dopasowane do preferencji estetycznych, ale także wytrzymałe i zapewniające doskonały komfort termiczny. Ważną cechą nowoczesnych elewacji szklanych są optymalne koszty montażu uzyskane dzięki sprawnemu montażowi, a także innowacyjnym materiałom konstrukcyjnym.

Dlaczego jeszcze warto postawić na elewacje szklane?

Zalet szklanych elewacji jest znacznie więcej niż te pokrótce opisane powyżej. Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że dobrze zaprojektowana konstrukcja zapewnia wysoki komfort montażu. Stawiając na przykład na szklane fasady wentylowane, można w prosty sposób stworzyć przemyślaną, wydajną oraz bezpieczną konstrukcję, która odznacza się:

  • łatwością instalacji – do jej zamontowania potrzebne są nawet tylko dwie osoby obecne na rusztowaniu, a podzielenie procesu montażu na kolejne etapy nie niesie za sobą żadnych komplikacji,
  • precyzją montażu – dzięki odpowiedniej konstrukcji uchwytów, a także dużym szybom i odpowiednimi odstępami między profilami nośnymi z łatwością można połączyć ze sobą kolejne elementy konstrukcji,
  • bezpieczeństwem użytkowania – z uwagi na doskonałe własności szkła profilowego, ryzyko pęknięcia i uszkodzenia jest znikome.

Przedstawione powyżej cechy stanowią jedynie niewielką część zalet szklanych fasad. By w pełni poznawać i wykorzystać ich potencjał, tworząc konstrukcję elewacji wentylowanej, która zaskoczy wizualnie i zapewni użytkownikom budynku komfort i bezpieczeństwo, warto skorzystać z usług specjalistów. Takich, którzy mają wieloletnie doświadczenie w zakresie montażu nowoczesnych szklanych konstrukcji. Współpraca z ekspertami zaowocuje wypracowaniem projektu, który zachwyci nie tylko na ekranie komputera, ale przede wszystkim wtedy, kiedy zostanie wcielony w życie.