Dyle szklane
– szkło profilowe

Dyle szklane LINIT®EcoGlass – nowe możliwości budowania

Szkło jest jednym z najciekawszych i zarazem najbardziej uniwersalnych materiałów, który zmienia charakter projektów architektonicznych. Jego zaletą jest wysoka trwałość, elegancja, neutralna kolorystyka, która pasuje do wszystkich wykorzystanych materiałów oraz brak konieczności dodatkowego wykańczania powierzchni. Szklane elewacje są też nowoczesne i efektowne, a w kontekście praktycznym – łatwe do utrzymania w czystości i niewymagające okresowych renowacji. Zastosowanie szkła w konstrukcjach architektonicznych nie jest nowością. Dzięki innowacyjnym technologiom produkcji na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, które znacznie rozszerzają możliwości projektowania i wykańczania budynków. Zalicza się do nich dyle szklane LINIT®EcoGlass.

Czym są dyle szklane?

Dyle szklane to materiał, który stwarza szerokie możliwości wykorzystania w konstrukcji nowoczesnych budynków. Elementy mają charakterystyczny kształt ceowników, które powstają metodą walcowania. Kształt uzyskany dzięki tej technologii pozwala na tworzenie wytrzymałych ścian zewnętrznych, działowych oraz elewacji typu „druga skóra”. Ściany ze szkła profilowego budowane są w dwojaki sposób. Dyle mogą być układane w pionie lub poziomie. Istnieją rozwiązania szklenia pojedynczego, podwójnego, potrójnego oraz nawet poczwórnego. Każdy z elementów skierowany jest stopkami do siebie, dzięki czemu powstaje pustka powietrzna. Oprócz powłok niskoemisyjnych natryskiwanych na szkło, pustkę powietrzną można wypełnić specjalistycznymi, przepuszczającymi światło, materiałami termoizolacyjnymi. Zastosowanie wkładek termoizolacyjnych zapewnia doświetlenie pomieszczenia przy jednoczesnym zwiększeniu prywatności.

Zalety dyli szklanych

Kiedy na rynku pojawia się nowy materiał, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego zalety. To one decydują, czy produkt zyska popularność i uznanie architektów czy wykonawców. Szkło profilowe LINIT®EcoGlass ma ich wiele :

  • Wysoka trwałość wykonanych z niego przeszkleń pozwala na budowanie szklanych ścian o bardzo dużej powierzchni.
  • Dysponujemy możliwością doboru współczynnika przenikania ciepła w zależności od potrzeb.
  • Połączenie nieprzeziernej struktury z przepuszczalnością światła sprawia, że materiał idealnie nadaje się na ścianki działowe oraz ściany w pomieszczeniach technicznych i gospodarczych.
  • Możliwość układania dyli w pozycji pionowej lub poziomej, a także ich wymiary sprzyjają tworzeniu unikalnych, atrakcyjnych kompozycji architektonicznych.
  • Różne struktury powierzchni sprawiają, że jest to materiał o walorach dekoracyjnych i nie wymaga dodatkowego wykończenia.
  • Istnieje możliwość emaliowania szkła, co stwarza dodatkowe nowe formy zastosowań.

Zastosowanie dyli szklanych

LINIT®EcoGlass to materiał, który stwarza wiele możliwości wykorzystania w konstrukcjach architektonicznych. Jest popularnym materiałem wykorzystywanym w dużych obiektach sportowych i rekreacyjnych, halach przemysłowych, obiektach handlowych czy magazynach. Dyle szklane łączą w sobie wyjątkową estetykę, trwałość i funkcjonalność, ale przede wszystkim są bardzo dekoracyjne i mogą przetrwać wiele lat bez potrzeby renowacji.