Szkło profilowe

Szkło pod wieloma względami przewyższa inne materiały budowlane, takie jak stal, beton czy materiały syntetyczne, a także stanowi ich wyjątkowe i interesujące uzupełnienie. LINIT®EcoGlass znakomicie nadaje się do dużych przeszklonych powierzchni, w wypad­ku których należy spełnić szereg wymogów związanych z izolacyjnością cieplną, ochroną przed hałasem i ochroną przeciwsłoneczną. Niewątpliwą zaletą systemu jest jego wytrzy­małość – zdolność do przenoszenia wysokich obciążeń wiatrem, co umożliwia projektowa­nie przeszkleń o dużej rozpiętości. System oferuje przy tym zróżnicowanie pod wzglę­dem koloru, wzoru, szerokości instalowanych paneli i poziomu rozproszenia światła. Szkło profilowe Lamberts LINIT®EcoGlass jest ponadto bardzo trwałe, nie wymaga konserwacji i podlega w pełni procesowi recyklingu. W ofercie znajduje się 7 podstawowych rodzajów profili szklanych podzielonych ze względu na swoją szerokość i grubość.

Poza podstawowym produkowane jest również szkło profilowe Lamberts LINIT®EcoGlass w innych odmianach ( do obejrzenia na stronie – Rodzaje szkła LINIT®EcoGlass ):

  • LINIT®EcoGlass 504 pearl – wszystkie rodzaje szkła profilowego LINIT są produkowane standardowo z wzorem „504” (struktura perłowa), która charakteryzuje się doskonałym rozproszeniem światła.
  • LINIT®EcoGlass Moire – najnowszy rodzaj szkła profilowe opatentowanego przez hutę LAMBERTS. Ornament szkła to falista powierzchnia. Daje ona nowe niespotykane dotąd możliwości rozproszenia światła w pomieszczeniach. Fasada staje się jednolita – niewidoczne są spoiny pomiędzy szkłami.
  • LINIT®EcoGlass Clarissimo – szkło profilowe produkowane jest z niestrukturalnych rolek i zapewnia dodatkową estetykę dzięki dobrej przejrzystości (w odniesieniu do szkła walcowanego). Należy pamiętać, iż właściwości optyczne walcowanego szkła nie mogą być porównywane z powierzchnią i przeźroczystością szkła float, ponieważ techniki produkcyjne są zupełnie inne.
  • LINIT®EcoGlass Solar – szkło profilowe charakteryzujące się jedwabiście gładką powierzchnią, która nie tylko zapewnia idealny zysk energetyczny, ale także spełnia najwyższe wymagania estetyczne dzięki eleganckiemu wyglądowi. Ta powierzchnia została opracowana przez Glasfabrik LAMBERTS dla Steven Holl Architects w Nowym Jorku i została zastosowana po raz pierwszy w Muzeum Sztuki Nelsona Atkinsa (broszurę dostępna w zakładce do pobrania). Od tego czasu LINIT®EcoGlass solar był używany nie tylko w kilku kolejnych projektach Stevena Holla, takich jak Pratt Institute (Nowy Jork, USA), Ambasada Szwajcarii (Waszyngton, USA) i Centrum Sztuki Herning (Herning, Dania), ale także w wielu innych budynkach o najwyższych wymaganiach estetycznych na całym świecie.
  • LINIT®EcoGlass Cord – szkło profilowe o bardzo delikatnym kształcie linii na powierzchni. LINIT®EcoGlass Cord zaskakuje nowymi, zadziwiającymi i atrakcyjnymi efektami optycznymi z różnych stron.
  • LINIT®EcoGlass Prismasolar – szkło profilowe o bardzo wyrazistej strukturze powierzchni opracowanej przez Glasfabrik LAMBERTS, które montowane poziomo służy jako sezonowe szkło – dzięki odpowiednio uformowanym liniom, szkło profilowe prismasolar, w okresie letnim ogranicza wpadanie promieni słonecznych poprzez odpowiedni kąt odbicia, natomiast w okresie zimowym pozwala na wprowadzenie znacznie większej ilości promieni.
  • LINIT®EcoGlass Ice – jedno z najnowszych szkieł huty LAMBERTS. Szkło profilowe o strukturze ice podkreśla naturalny, żywiołowy charakter szła i jednocześnie odtwarza estetykę lodu, szczególnie gdy jest od środka zmatowione.

Szkła profilowe huty LAMBERTS: LINIT®EcoGlass Clarissimo, LINIT®EcoGlass Solar, LINIT®EcoGlass Cord, LINIT®EcoGlass Prismasolar oraz LINIT®EcoGlass Ice są zarejestrowanymi wzorami i chronione są przez niemieckie oraz europejskie przepisy dotyczące patentów i ochrony wzorów.

Każdy ze wzorów szkła profilowego dostępny jest również w wersji Lamberts LINIT®EcoGlass matt (matowe), którego wewnętrzna powierzchnia poddana została piaskowaniu. W efekcie powstało szkło profilowe, które w sposób bardzo równomierny rozprasza światło i zapewnia możliwość uzyskania większej prywatności.