System Pilkington Profilit


System Pilkington Profilit

System Pilkington Profilit pozwala na wykonywanie przeszkleń pojedynczych lub podwójnych.

W systemie szklenia podwójnego panele szklane Pilkington Profilit zapewniają odpowiednią transmisję światła oraz skuteczną izolację cieplną i dźwiękową.

System szklenia obejmuje szereg szyb profilowych Pilkington Profilit oraz system aluminiowych ram zewnętrznych, wewnętrznych profili PCV i dodatkowych akcesoriów uzupełniających kompletne przeszklenie.

Zewnętrzne ramy aluminiowe dostępne są w wielu standardach wykończenia, na przykład anodowane lub z powłoką proszkową, według standardowej kolorystyki (RAL). Różnorodność dostępnej kolorystyki pozwala architektom i projektantom na użycie ich w celu uzupełnienia lub podkreślenia wyglądu elementów szklanych.
Ornamentowa powierzchnia szkła oraz wysoki stopień przepuszczalności światła pozytywnie wpływają na efektywne i estetyczne oświetlenie wnętrz światłem dziennym. Dlatego w ciągu dnia nie ma potrzeby sztucznego doświetlania budynku, przez co można ograniczyć wydatki na kosztowną energię.

W wypadku szklenia podwójnego, system Pilkington Profilit może zapewnić izolację zarówno przed przegrzewaniem się pomiesz­czeń latem, jak i przed ich ochładzaniem zimą, przyczyniając się do obniżenia całkowi­tego zużycia energii.

Wymagania dla elementów składowych syste­mu mogą zostać dokładnie skalkulowane już w fazie projektowania, co pozwala obniżyć straty materiałowe.

W wielu wypadkach zastosowanie systemu Pilkington Profilit może okazać się opcją naj­bardziej ekonomiczną i przyjazną środowisku.