Linit


Linit

Dyle szklane – nowe możliwości budowania

Szkło jest jednym z najciekawszych i zarazem najbardziej uniwersalnych materiałów, który zmienia charakter projektów architektonicznych. Jego zaletą jest wysoka trwałość, elegancja, neutralna kolorystyka, która pasuje do wszystkich wykorzystanych materiałów oraz brak konieczności dodatkowego wykańczania powierzchni. Szklane elewacje są też nowoczesne i efektowne, a w kontekście praktycznym – łatwe do utrzymania w czystości i niewymagające okresowych renowacji. Zastosowanie szkła w konstrukcjach architektonicznych nie jest nowością. Dzięki innowacyjnym technologiom produkcji na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, które znacznie rozszerzają możliwości projektowania i wykańczania budynków. Zalicza się do nich dyle szklane Linit.

 Zalety dyli szklanych

Kiedy na rynku pojawia się nowy materiał, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego zalety. To one decydują, czy produkt zyska popularność i uznanie architektów czy wykonawców. Szkło profilowane Linit ma ich wiele :

  • Wysoka trwałość wykonanych z niego przeszkleń pozwala na budowanie szklanych ścian o bardzo dużej powierzchni.
  • Dysponujemy możliwością doboru współczynnika przenikania ciepła w zależności od potrzeb.
  • Połączenie nieprzeziernej struktury z przepuszczalnością światła sprawia, że materiał idealnie nadaje się na ścianki działowe oraz ściany w pomieszczeniach technicznych i gospodarczych.
  • Możliwość układania dyli w pozycji pionowej lub poziomej, a także ich wymiary sprzyjają tworzeniu unikalnych, atrakcyjnych kompozycji architektonicznych.
  • Różne struktury powierzchni sprawiają, że jest to materiał o walorach dekoracyjnych i nie wymaga dodatkowego wykończenia.
  • Istnieje możliwość emaliowania szkła, co stwarza dodatkowe nowe formy zastosowań.

Zastosowanie dyli szklanych

Linit to materiał, który stwarza wiele możliwości wykorzystania w konstrukcjach architektonicznych. Jest popularnym materiałem wykorzystywanym w dużych obiektach sportowych i rekreacyjnych, halach przemysłowych, obiektach handlowych czy magazynach. Dyle szklane łączą w sobie wyjątkową estetykę, trwałość i funkcjonalność, ale przede wszystkim są bardzo dekoracyjne i mogą przetrwać wiele lat bez potrzeby renowacji.dyle-szklane-home3v

dyle-szklane-home3d

mr ahns project

wykorzystanie Linit mr ahns project

Biblioteka w Pradze
Szkło profilowe linit

Wykorzystanie Linit - biblioteka w Pradze